УВАГА!
ДАНИЙ САЙТ ПРИПИНИВ СВОЮ РОБОТУ
НОВИЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗБЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТ
І
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗНАХОДИТЬСЯ ТУТ

( нова адреса офіційного сайту Центру: http://nmc2006.klasna.com )

    МЕНЮ САЙТУ   
Головна » 2016 » Квітень » 12 » У ХАРКІВСЬКИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ ПОКАЗОВІ ЗАХОДИ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
16:27
У ХАРКІВСЬКИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ ПОКАЗОВІ ЗАХОДИ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

12 квітня 2016 року на базі Харківській гімназії № 152 Холодногірського району м. Харкова, яку очолює Луценко Людмила Вікторівна, пройшов показовий «День цивільного захисту» та об’єктове тренування. На захід були запрошені представники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області, Холодногірської районної державної адміністрації, районного управління освіти, а також керівники всіх навчальних  закладів району.

Основні завдання, що були визначені організаторами заходу:

- навчально-методичні: при проведенні навчальних, показових та практичних занять надати вчителям, інженерно-технічному персоналу, учням додаткові  знання з основ цивільного захисту, порядку дій в тих чи інших надзвичайних ситуаціях.

- просвітницькі: при проведенні виставок, конкурсів, демонстрацій та презентацій дати уявлення стану матеріально-технічної бази навчальних закладів да способів надання допомоги у випадках надзвичайних ситуацій.

- практичні:під час проведення об’єктового тренування надати практичних навичок  при діях: евакуації, пошуку потерпілих, надання першої домедичної допомоги потерпілим.

 

 

Розпочався «День цивільного захисту»з круглого столу, на якому заступник директора гімназії – начальник цивільного захисту Харченко В.М. презентувала присутнім «Систему роботи педагогічного колективу гімназії щодо організації цивільного захисту у навчальному закладі та виховання у дітей культури безпеки життєдіяльності» і визначила основні завдання «Дня цивільного захисту».

Також присутнім було представлено майстер-клас на тему: «Система цивільного захисту навчального закладу та дії адміністрації при виникненні надзвичайних ситуацій», який провів начальник управління департаменту цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації Крамаренко Юрій Петрович.

В рамках круглого столу присутнім була продемонстрована  робота штабу цивільного захисту навчального закладу щодо реагування на виникнення надзвичайної ситуації і організації евакуації персоналу та учнів навчального закладу.

Специфікою проведення даного заходу стало те, що на всіх відкритих уроках у різних навчальних класах вчителі, рятувальники та старшокласники навчального закладу розповідали дітям про безпеку життєдіяльності людини, правила безпеки при поводженні з вогнем, правила поведінки у лісі і на водоймах, при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів, тощо.

Крім того, співробітники Харківського національного університету цивільного захисту продемонстрували учням та гостям навчального закладу як треба надавати першу допомогу постраждалим.

Наступним етапом заходу стало комплексне об'єктове тренування. За сигналом "Увага всім!" було проведено оповіщення учнів та персоналу гімназії про отримання дзвінка невідомої особи щодо закладення в будівлі гімназії вибухівки та загрози її підриву. Учні під керівництвом вчителів організовано, без паніки, згідно з планом евакуації покинули приміщення класів та вийшли на подвір’я навчального закладу.

Як показує багаторічна практика найцікавішим для дітей є загальношкільні практичні відпрацювання з залученням пожежної та аварійно-рятувальної техніки. Оперативно-рятувальний підрозділ ДСНС у складі трьох відділень прибув до школи та продемонстрував присутнім дії з порятунку людей та ліквідації умовної пожежі.

Потім на спортивному майданчику гімназії були показані можливості пошуково-рятувального підрозділу щодо пошуку постраждалих людей під завалами будівлі за допомогою службових собак та надання домедичної допомоги і евакуації постраждалих до медичного закладу.

Програма показового "Дня цивільного захисту" в школі була цікавою і насиченою. У ході її проведення педагоги обмінялися досвідом в організації навчальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, а школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці.

 

 

Олександр Березан, методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області

Категорія: Новини Центру | Переглядів: 157 | Додав: krizh_vv | Рейтинг: 0.0/0
          Пошук        

Безкоштовний хостинг uCoz