УВАГА!
ДАНИЙ САЙТ ПРИПИНИВ СВОЮ РОБОТУ
НОВИЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗБЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТ
І
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗНАХОДИТЬСЯ ТУТ

( нова адреса офіційного сайту Центру: http://nmc2006.klasna.com )

    МЕНЮ САЙТУ   
Головна » 2016 » Квітень » 29 » СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ З ОРГАНІЗАЦІЇ «ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ» ТА ОБ’ЄКТОВОГО ПРОТИПОЖЕЖНОГО ТРЕНУВАННЯ
16:26
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ З ОРГАНІЗАЦІЇ «ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ» ТА ОБ’ЄКТОВОГО ПРОТИПОЖЕЖНОГО ТРЕНУВАННЯ

29 квітня 2016 року на базі  дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 407 м. Харкова за сприяння Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області відбувся семінар-практикум з організації та проведення  «Тижня безпеки дитини» та об’єктового протипожежного тренування. До участі в семінарі-практикумі були залучені завідувачі дошкільних навчальних закладів Індустріального району м. Харкова.

 

 

 

 

Головні завдання семінару-практикуму:

- вдосконалення теоретичних знань та практичних навичок педагогічних працівників і вихованців в умовах надзвичайних ситуацій;

- відпрацювання дій особового складу формувань ЦЗ в умовах виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру;

- перевірка здатності реагування педпрацівників та вихованців на сигнали оповіщення ЦЗ;

- формування та розвиток у вихованців ДНЗ морально-етичних та фізичних якостей: відповідальності, взаємодопомоги, відваги, мужності, спритності, здатності виконувати завдання цивільного захисту.

 

Семінар підготовлено і проведено за активної участі методиста обласних та міста Харкова курсів удосконалення керівних кадрів Юрія Костюка та Індустріального РВ ГУ ДСНС України в Харківській області а також Управління освіти державної адміністрації Індустріального району м. Харкова.

Учасників семінару привітала Олена Збицька, начальник Управління освіти районної державної адміністрації Індустріального району м. Харкова, яка проаналізувала загальний стан цивільного захисту в дошкільних закладах освіти і побажала присутнім підійти до справи організації «Тижня безпеки дитини» творчо, враховуючи техногенні та природні особливості Індустріального району.

 

Далі до учасників семінару звернулась Олена Дмитренко, завідувач комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 407 Харківської міської ради» з доповіддю про організацію роботи з охорони життя і здоров’я дітей в умовах сучасного дошкільного навчального закладу.

З методичними рекомендаціями щодо відпрацювання питань взаємодії зі службами району при ліквідації надзвичайних ситуацій під час проведення об’єктового тренування перед учасниками семінару виступив Юрій  Костюк, методист обласних та міста Харкова курсів удосконалення керівних кадрів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області.

 

 

 

 

Учасників семінару - практикуму організатори заходу ознайомили з виставкою дитячої творчості, методичною літературою та дидактичним матеріалом «На варті Безпеки». Крім того присутнім було продемонстровано відкриті заняття з вихованцями дошкільного навчального закладу на теми безпеки життєдіяльності. Безпосередньо з учасниками семінару проведено практичне заняття щодо надання домедичної допомоги потерпілим та майстер-клас із  виготовлення ватно-марлевих пов’язок, оскільки Індустріальний район м. Харкова знаходиться в зоні можливих техногенних аварій з викидом небезпечних отруйних речовин.

 

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу продемонстрував свої дії під час відпрацювання ввідних: аварія транспортного засобу, який перевозить хімічно-небезпечні речовини та пожежа на харчоблоці. Окремо слід відзначити організацію евакуації вихованців. Керівництвом навчально-виховного закладу це питання продумано до самих дрібниць: маршрути висування дітлахів під керівництвом їхніх вихователів, місця збору груп, організація обліку дітей, одним словом, все, що гарантуватиме їх безпеку у випадку виникнення надзвичайної ситуації.

 

 

Підводячи підсумки навчально-методичного семінару - практикуму, начальник Управління освіти районної держаної адміністрації Індустріального району Олена Збицька зауважила, що справа навчання підростаючого покоління правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях є дуже важливою для

суспільства і цю роботу необхідно продовжувати і нарощувати, використовуючи самі різноманітні форми і методи. Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільному навчальному закладі – саме такий захід, коли, використовуючи набутий досвід попередніх років, можна нарощувати зусилля щодо виховання малюків у атмосфері культового відношення до безпечної життєдіяльності.

Під час роботи семінару кожен із присутніх мав можливість висловити свою точку зору на проблеми і таким чином знайти правильний шлях до їх вирішення.

 

 

 

 

В ході навчально-методичного семінару його учасникам були видані на руки для подальшого використання в практичній роботі алгоритми діяльності керівника ЦЗ дошкільного навчального закладу з питань цивільного захисту на протязі календарного року, особисті плани дій командирів ланок пожежогасіння,  охорони громадського порядку, начальника санітарного поста, зразок плану проведення об’єктового тренування під час проведення «Тижня безпеки дитини» в ДНЗ та інші формалізовані документи щодо цивільного захисту.

 

 

Олександр Березан, методист обласного методичного НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області

Категорія: Новини Центру | Переглядів: 314 | Додав: krizh_vv | Рейтинг: 0.0/0
          Пошук        

Безкоштовний хостинг uCoz