УВАГА!
ДАНИЙ САЙТ ПРИПИНИВ СВОЮ РОБОТУ
НОВИЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗБЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТ
І
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗНАХОДИТЬСЯ ТУТ

( нова адреса офіційного сайту Центру: http://nmc2006.klasna.com )

    МЕНЮ САЙТУ   
Головна » 2016 » Травень » 13 » РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ «ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ» В ПРАКТИЦІ РОБОТИ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ФРУНЗЕНСЬКОГО РАЙОНУ М. ХАРКОВА
16:32
РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ «ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ» В ПРАКТИЦІ РОБОТИ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ФРУНЗЕНСЬКОГО РАЙОНУ М. ХАРКОВА

13 травня 2016 року на базі  дошкільного навчального закладу № 223 Фрунзенського району м. Харкова за сприяння Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області відбувся семінар-практикум з організації та проведення  «Тижня безпеки дитини» та об’єктового протипожежного тренування. До участі в семінарі-практикумі були залучені завідувачі дошкільних навчальних закладів Фрунзенського району м. Харкова.

 

 

 

 

Організатори семінару-практикуму головними завданнями заходу визначили:

 - удосконалення теоретичних і практичних знань керівників дошкільних навчальних закладів з питань запобігання надзвичайним ситуаціям та швидкісного і правильного реагування у разі їх виникнення;

 - створення умов для інтенсивного набуття практичних умінь і навичок працівників  шляхом створення ситуації,    наближеної до реальної та аналізу ситуації прийняття рішень, спрямованих на якісне надання та отримання допомоги в разі потреби, проведення серцево-легеневої реанімації та інших способів надання першої допомоги потерпілим;

 

 

 - відпрацювання дій посадових осіб дошкільного навчального  закладу щодо запобігання надзвичайним ситуаціям та своєчасного реагування в разі їх виникнення, проведення протипожежних тренувань, гасіння умовної пожежі, безпечної та швидкої евакуації дітей та дорослих з будівлі;

 - розповсюдження досвіду роботи щодо формування у дітей дошкільного віку навичок поведінки в надзвичайних ситуаціях, дотримання правил поведінки під час проведення евакуації.

Семінар підготовлено і проведено за методичного супроводу Юрія Довгая, майстра виробничого навчання обласних та міста Харкова курсів удосконалення керівних кадрів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області.

Перед початком семінару його учасників привітав Валерій Ніколенко, старший інспектор відділу захисту населення міських районів управління ЦЗ Департаменту по взаємодії з правоохоронними районними органами та ЦЗ Харківської міської ради, який проаналізував загальний стан цивільного захисту в дошкільних закладах освіти міста і побажав присутнім підійти до справи організації «Тижня безпеки дитини» творчо, враховуючи техногенні та природні особливості Фрунзенського району.

 

 

Далі до учасників семінару звернулась Раїса Волікова, завідувач комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 223 комбінованого типу Харківської міської ради» з доповіддю «Реалізація завдань «Тижня  безпеки дитини» в практиці роботи  дошкільного закладу».

 

- «У нашому житті, - підкреслила вона, - є пріоритети, які незмінні упродовж усього періоду існування людства. Одним із них справедливо визначено безпеку дитини. Дитина має право бути захищеною незалежно від місця її народження і проживання, кольору шкіри і статусу батьків, а також багатьох інших чинників, які впливають на нас протягом життя. Провідну роль в цьому процесі покладено на освіту, головним завданням якої є виховання з раннього дитинства здорового громадянина, здатного самотужки й свідомо протистояти небезпекам, вести активне суспільне життя, відстоювати основні принципи безпечної реальності, діяльності та відпочинку. Сьогодні, як ніколи, дитина повинна знати про світ загроз, який її оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою».

Вихователь - методист дошкільного навчального закладу Любов Дмитренко презентувала присутнім напрацювання педагогічного колективу щодо проектної діяльності в ДНЗ № 223. Тема проекту, над яким упродовж шести місяців працювали педагоги разом з батьками своїх вихованців: «Формування основ безпеки життєдіяльності».

Метод проекту, - зазначила Любов Дмитренко, - сприяв формуванню основ безпеки та норм поведінки в надзвичайних ситуаціях у дітей дошкільного віку, вихованню основ безпечної поведінки дітей під час дорожнього руху, набуттю твердих навичок поведінки в природньому середовищі, дотриманню правил користування гострими, ріжучими та гарячими предметами, вмінню знаходити вихід з конфліктних ситуацій, надавати посильну само- та взаємодопомогу.

Організатори семінару – практикуму представили гостям створену в рамках проектної діяльності, про яку йшлося вище, інсценізацію казки «Про попередження безпеки дбаємо – здоров’я зберігаємо».

Для участі в семінарі також була запрошена лейтенант поліції Ганна Колісник, офіцер  ювенальної превенції, яка представила алгоритм дій педагогічних працівників за сигналом «Увага! На території закладу - вибухонебезпечний предмет!».

Непідробний інтерес і живе обговорення викликали поради лікаря - реаніматолога 22 інфекційної лікарні Дмитра Шарайкіна щодо практичних дій у наданні першої медичної допомоги дітям дошкільного віку.

Далі колектив педагогів та працівників ДНЗ презентував учасникам семінару організаційно-ділову гру «Знаємо, реагуємо, діємо…» та провів показовий тренінг «Засідання штабу щодо готовності до комплексного об’єктового тренування у дошкільному закладі».

 

 

В ході семінару-практикуму педагогічний колектив дошкільного навчального закладу продемонстрував свої дії під час виникнення умовної пожежі та евакуації вихованців. Керівництвом ДНЗ це питання продумано до самих дрібниць: маршрути висування дітлахів під керівництвом їхніх вихователів, місця збору груп, організація обліку дітей, одним словом, все, що гарантуватиме їх безпеку у випадку виникнення надзвичайної ситуації.

 

 

Підводячи підсумки навчально-методичного семінару - практикуму, виконуючий обов’язки начальника управління освіти адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради Світлана Логачова підкреслила, що справа навчання підростаючого покоління правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях є дуже важливою для суспільства і цю роботу необхідно продовжувати і нарощувати, використовуючи самі різноманітні форми і методи. Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільному навчальному закладі – саме той захід, коли, використовуючи набутий досвід попередніх років, можна нарощувати зусилля щодо виховання малюків у атмосфері культового відношення до безпечної життєдіяльності.

 

 

Під час роботи семінару кожен із присутніх мав можливість висловити свою точку зору на проблеми і таким чином знайти правильний шлях до їх вирішення.

 

 

 

Олександр Березан, методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області

Категорія: Новини Центру | Переглядів: 124 | Додав: krizh_vv | Рейтинг: 0.0/0
          Пошук        

Безкоштовний хостинг uCoz