УВАГА!
ДАНИЙ САЙТ ПРИПИНИВ СВОЮ РОБОТУ
НОВИЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗБЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТ
І
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗНАХОДИТЬСЯ ТУТ

( нова адреса офіційного сайту Центру: http://nmc2006.klasna.com )

    МЕНЮ САЙТУ   
Головна » 2016 » Червень » 2 » ПОКАЗОВЕ СПЕЦІАЛЬНЕ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НА МІСЬКИХ ОЧИСНИХ СПОРУДАХ ВОДОВІДВЕДЕННЯ М. ХАРКОВА
16:51
ПОКАЗОВЕ СПЕЦІАЛЬНЕ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НА МІСЬКИХ ОЧИСНИХ СПОРУДАХ ВОДОВІДВЕДЕННЯ М. ХАРКОВА

ПОКАЗОВЕ СПЕЦІАЛЬНЕ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НА МІСЬКИХ ОЧИСНИХ СПОРУДАХ ВОДОВІДВЕДЕННЯ М. ХАРКОВАУ відповідності з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 269-Р щодо плану основних заходів цивільного захисту на 2016 рік, за активного сприяння Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області і Головного управління ДСНС України в Харківській області 02 червня 2016 року на базі міських очисних споруд водовідведення №1 Комплексу «Харківводовідведення» КП «Харківодоканал» м. Харкова  було проведене показове спільне об'єктове тренування спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту.

На показовий захід були запрошені керівники структурних підрозділів Навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської, Донецької, Луганської, Дніпропетровської та Запорізької  областей.

У проведенні спільного об’єктового тренування спеціалізованих служб і формувань підприємства прийняли участь:

-   Скакун Василь Олександрович, заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту – начальник управління планування та координації заходів цивільного захисту ДСНС України;

-    Волошин Сергій Миколайович, головний фахівець відділу підготовки органів управління та навчання населення Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України;

-   Мазуренко Валерій Іванович, професор кафедри організації управління у надзвичайних ситуаціях Інституту державного управління у сфері цивільного захисту;

-   Васильєв Ігор Олександрович, заступник начальника відділу методичного керівництва та організації навчання Науково-методичного центру мережі освітніх установ цивільного захисту Інституту державного управління у сфері цивільного захисту;

-   Торяник  Анатолій Олександрович, заступник начальника з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України в Харківській області, полковник служби цивільного захисту;

-   Булгаков Віктор Васильович, директор Комплексу «Харківводовідведення» КП «Харківводоканал»;

 Головними цілями спільного тренування стало відпрацювання взаємодії між спеціалізованими службами та формуваннями цивільного захисту комунального підприємства, підвищення їх ступеня готовності, визначення можливостей штабу ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в організації роботи пункту управління на фоні змодельованої надзвичайної ситуації.

Для підготовки і проведення показового навчання начальником комплексу «Харківводовідведення» ще у квітні був виданий наказ, яким визначено: тема, мета, дата і місце проведення навчань, склад учасників, навчальні місця, відповідальні виконавці. Проведенню показового тренування передував підготовчий етап, який включав в себе підготовку плану проведення спільного тренування та узгодження його з Головним управлінням ДСНС України в Харківській області, навчання персоналу діям у надзвичайних ситуаціях як на підприємстві за програмами загальної, спеціальної та додаткової підготовки з техногенної безпеки, так і в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області.

25 травня 2016 року з керівництвом спільного тренування і керівниками формувань і служб проведено інструкторсько-методичне заняття, на якому відпрацьовані плануючі документи і здійснено тренування, проведений огляд формувань з визначенням ступеня їх готовності, інструктажі з посередниками і керівниками на навчальних місцях з практичного відпрацювання ввідних. Спільно з представниками Головного управління ДСНС, Навчально-методичного центру цивільного захисту Харківської області, Навчального центру оперативно-рятувальної служби ДСНС, проведена рекогносцировка навчальних місць майбутнього тренування.

Готовність персоналу до проведення тренування напередодні навчань була розглянута комісією підприємства за участю представника Основ'янського райвідділу ДСНС м. Харкова і перевірені знання обов'язків та техніки безпеки учасників тренування. За результатами допуску персонал був визнаний придатним до проведення спільного тренування служб та формувань підприємства.

В ході навчання учасникам показового заходу були продемонстровані дії персоналу щодо ліквідації аварійної ситуації на території обеззаражування стічних вод (хлорування).

Цікаво те, що гості могли спостерігати за діями диспетчера підприємства при отримані повідомлення про умовну аварію з викидом хлору в режимі «онлайн», знаходячись при цьому в актовій залі. Тут же працював і створений керівництвом підприємства штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Учасникам заходу в ході навчання були продемонстровані дії спеціалізованих об’єктових служб і формувань цивільного захисту  щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із викидом хлору на території цеху знезаражування стічних вод об’єкту, дії керівництва об’єкту щодо приведення об’єкту та об’єктових формувань цивільного захисту до виконання завдань за призначенням в умовах особливого періоду та дії особового складу ланки з обслуговування захисної споруди під час виконання завдань за призначенням в умовах особливого періоду.

Підводячи підсумки показового спеціального навчання, заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту – начальник управління планування та координації заходів цивільного захисту ДСНС України Скакун Василь Олександрович щиро подякував як працівників підприємства, яке очолює Колесник О.О. за  значну роботу щодо підготовки до проведення навчань, так і співробітників підрозділів Головного управління ДСНС та Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області, які доклали багато зусиль для організації і здійснення методичного супроводу показового об’єктового тренування.

Проведені навчання допомогли персоналу якісно практично відпрацювати плани реагування на можливі надзвичайні ситуації, локалізації і ліквідації наслідків аварійних ситуацій на підприємстві та відшліфувати  взаємодію з підрозділами  оперативно-рятувальної служби ДСНС України в Харківській області.

 

 

 

 

Олександр Березан,  методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області

Категорія: Новини Центру | Переглядів: 393 | Додав: krizh_vv | Рейтинг: 0.0/0
          Пошук        

Безкоштовний хостинг uCoz