УВАГА!
ДАНИЙ САЙТ ПРИПИНИВ СВОЮ РОБОТУ
НОВИЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗБЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТ
І
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗНАХОДИТЬСЯ ТУТ

( нова адреса офіційного сайту Центру: http://nmc2006.klasna.com )

    МЕНЮ САЙТУ   
Головна » 2016 » Лютий » 17 » НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР З ПОСАДОВИМИ ОСОБАМИ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
16:42
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР З ПОСАДОВИМИ ОСОБАМИ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        17 лютого 2016 року у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області відбувся навчально-методичний семінар для   керівників базових (опорних) з питань ЦЗ та БЖД загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області.

         Основне завдання семінару полягало в тому, щоб визначити головні напрямки діяльності базових (опорних) з питань ЦЗ та БЖД загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області, вдосконалити зміст етапів організації, підготовки та проведення заходів з цивільного захисту в закладах освіти.

         Крім того, організатори заходу поставили собі на меті надати методичну допомогу щодо організації роботи загальноосвітніх навчальних закладів, довести учасникам семінару інформацію щодо змін у нормативно - правовій базі з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, планування, організації та проведення  об’єктових тренувань, підготовки та організації заходів з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в базових (опорних) з питань ЦЗ та БЖД загальноосвітніх навчальних закладах Харківської області та окреслити провідні шляхи  взаємодії учасників семінару в подальшій діяльності.

 

 

         Семінар підготовлено і проведено обласним методичним кабінетом Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області під керівництвом його завідувача Рачкова С.М., за активного сприяння Департаменту  науки і освіти Харківської ОДА. В заході взяли участь методисти обласного методичного кабінету, представники обласних та м. Харкова курсів удосконалення керівних кадрів, керівники загальноосвітніх навчальних закладів освіти Харківської області.       

         Відкрив навчально-методичний семінар та привітав присутніх головний спеціаліст відділу професійної освіти Департаменту  науки і освіти Харківської ОДА Майський Г.Ю., який зауважив, що проведення такого заходу повинно сприяти більш якісній підготовці і проведенню «Дня цивільного захисту» у загальноосвітніх навчальних закладах області, озброїти їх керівників необхідним навчально-методичним багажем.

            Учасників навчально-методичного семінару також привітала Пономарьова В.В., директор державного навчального закладу “Харківський поліграфічний центр професійно-технічної освіти”, на базі  якого проходив семінар.

        Далі перед учасниками семінару виступив завідувач обласного  методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення Рачков С.М., який проаналізував законодавчу базу, що регламентує організацію цивільного захисту на об’єктах галузі. Він також побажав присутнім підійти до справи організації роботи базових (опорних) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності загальноосвітніх навчальних  закладів Харківської області  творчо, враховуючи техногенні та природні особливості районів області та ті виклики, перед якими постало сьогодні суспільство.

       У навчально-методичному семінарі також прийняв участь начальник  відділу з питань взаємодії з органами державної влади, засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління ДСНС України в Харківській області полковник служби цивільного захисту Лупандін І.В. з аналізом організації та проведення в загальноосвітніх навчальних закладах Харківської області "Дня цивільного захисту». Він, зокрема, зупинився на питаннях організації взаємодії з районними відділами ДСНС України в Харківській  області під час проведення заходів цивільного захисту.

         З методичними рекомендаціями щодо нових підходів у реалізації заходів цивільного захисту в загальноосвітніх навчальних закладах, підготовки і проведення «Дня ЦЗ»  та оглядом методичної літератури, що розроблена і випущена педагогічними працівниками НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області виступила методист обласного методичного кабінету Черепаха В.М.

 

 

         Далі до учасників семінару з доповіддю щодо методичного супроводу як точки опори  керівникам та посадовим особам з питань ЦЗ в підготовці практичних заходів в загальноосвітніх навчальних закладах Харківської області звернувся начальник циклу практичної підготовки обласних та м. Харкова курсів удосконалення керівних кадрів підполковник служби цивільного захисту Шляхов С.М

         Підводячи підсумки навчально-методичного семінару, завідувач обласного методичного кабінету Рачков С.М. зауважив, що справа навчання підростаючого покоління правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях є дуже важливою для суспільства і цю роботу необхідно продовжувати і нарощувати, використовуючи самі різноманітні форми і методи.  «День цивільного захисту» у загальноосвітньому навчальному закладі – саме такий захід, коли, використовуючи набутий досвід попередніх років, можна нарощувати зусилля щодо запобігання травматизму і загибелі серед дітей і підлітків у подальшому.

 

 

         Під час роботи семінару кожен із присутніх мав можливість висловити свою точку зору на проблеми і таким чином знайти правильний шлях до їх вирішення.

         В ході навчально-методичного семінару його учасникам були видані на  руки для подальшого використання в практичній роботі алгоритми діяльності керівника ЦЗ ЗНЗ з питань цивільного захисту на протязі календарного року, особисті плани дій командирів ланок пожежогасіння,  охорони громадського порядку, начальника санітарного поста та зразок плану проведення об’єктового тренування під час проведення «Дня ЦЗ» в ЗОШ.

         На цьому навчально-методичний семінар закінчив свою роботу.

 

 

Олександр Березан,

методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області

 

Категорія: Новини Центру | Переглядів: 233 | Додав: krizh_vv | Рейтинг: 0.0/0
          Пошук        

Безкоштовний хостинг uCoz