УВАГА!
ДАНИЙ САЙТ ПРИПИНИВ СВОЮ РОБОТУ
НОВИЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗБЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТ
І
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗНАХОДИТЬСЯ ТУТ

( нова адреса офіційного сайту Центру: http://nmc2006.klasna.com )

    МЕНЮ САЙТУ   
Головна » 2015 » Лютий » 25 » НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ М. ХАРКОВА ТА ОБЛАСТІ
16:46
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ М. ХАРКОВА ТА ОБЛАСТІ

25 лютого 2015 року на базі Центру професійно-технічної освіти №1, який є  базовим (опорним) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності,  відбувся навчально-методичний семінар на тему: «Організація підготовки та методика проведення «Дня ЦЗ» та об’єктового тренування в професійно-технічному навчальному закладі».

Семінар підготовлено і проведено під керівництвом завідувача обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення Сергія Рачкова. В заході взяли участь керівники професійно-технічних навчальних закладів м. Харкова та області. На семінарі також був присутній і взяв активну участь у його роботі Анатолій Бабічев, директор Департаменту  науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

Основні завдання семінару:

- визначення шляхів забезпечення єдиного підходу до реалізації завдання перевірки знань, умінь і навичок учасників навчально-виховного процесу ПТНЗ щодо порядку дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій;

- вдосконалення змісту етапів організації, підготовки та проведення «Дня цивільного захисту» і об’єктового тренування з метою підвищення якості процесу напрацювання навичок безпечної поведінки учнів та постійного складу у  випадку виникнення надзвичайних ситуацій;

- надання методичної допомоги щодо змін в нормативно - правовій базі, яка регламентує діяльність професійно-технічних навчальних закладів з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, планування, організації і проведення  «Дня ЦЗ» та об’єктового тренування, підготовки та організації інших заходів з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в закладах освіти.

Учасників семінару привітала директор ЦПТО №1 Світлана Шепеленко, яка представила усіх організаторів та учасників заходу. Присутні були приємно вражені не тільки її доброзичливістю, але і традиційною українською гостинністю та організаційно-методичним забезпеченням семінару.

Згідно з планом семінару, перед початком обговорення винесених у порядок денний питань перед присутніми виступив викладач дисципліни «Захист Вітчизни» Центру ПТО №1 Віктор Адамський з доповіддю щодо організації роботи з безпеки життєдіяльності в умовах сучасного професійно-технічного навчального закладу (з досвіду роботи ЦПТО №1 м. Харкова).

Відкрив навчально-методичний семінар завідувач обласного  методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення Сергій Рачков, який проаналізував законодавчу базу, що регламентує організацію цивільного захисту на об’єктах галузі освіти і визначив основні заходи організаційної роботи закладів професійно-технічної освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

З методикою організації та проведення етапів «Дня ЦЗ» і об’єктового тренування, інших заходів, спрямованих на безпеку учнів професійно - технічних навчальних закладів та рекомендаціями щодо оформлення інформаційно-довідкових куточків з цивільного захисту перед учасниками семінару виступила Вікторія Черепаха, методист обласного методичного кабінету БЖД населення .

Також до участі в семінарі були запрошені і прийняли активну участь у його підготовці та проведенні  Геннадій Майський, головний спеціаліст відділу професійної освіти Департаменту  науки і освіти Харківської ОДА та Володимир Сухілін, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Харківській області.

Підводячи підсумки навчально-методичного семінару, завідувач обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності Сергій Рачков зауважив, що справа навчання підростаючого покоління правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях є дуже важливою для суспільства і цю роботу необхідно продовжувати і нарощувати, використовуючи самі різноманітні форми і методи. День цивільного захисту у професійно-технічному навчальному закладі – саме такий захід, коли, використовуючи набутий досвід попередніх років, можна нарощувати зусилля щодо запобігання травматизму і загибелі серед підлітків у подальшому.

Під час роботи семінару кожен із присутніх мав можливість висловити свою точку зору на проблеми і таким чином знайти правильний шлях до їх вирішення.

В ході навчально-методичного семінару його учасникам були видані на руки для подальшого використання в практичній роботі алгоритми діяльності керівника ЦЗ ПТНЗ з питань цивільного захисту на протязі календарного року, особисті плани дій командирів ланок пожежогасіння,  охорони громадського порядку, начальника санітарного поста та зразок плану проведення об’єктового тренування під час проведення «Дня ЦЗ» в професійно-технічному навчальному закладі.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Олександр Березан, методист обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення

Категорія: Архів новин Центру | Переглядів: 212 | Додав: krizh_vv | Рейтинг: 0.0/0
          Пошук        

Безкоштовний хостинг uCoz