УВАГА!
ДАНИЙ САЙТ ПРИПИНИВ СВОЮ РОБОТУ
НОВИЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗБЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТ
І
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗНАХОДИТЬСЯ ТУТ

( нова адреса офіційного сайту Центру: http://nmc2006.klasna.com )

    МЕНЮ САЙТУ   
Головна » 2015 » Березень » 18 » КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД У РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАВДАНЬ БАЗОВИХ (ОПОРНИХ) З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗНЗ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
16:55
КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД У РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАВДАНЬ БАЗОВИХ (ОПОРНИХ) З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗНЗ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18 березня 2015 року у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області відбувся навчально-методичний семінар для керівників базових (опорних) з питань ЦЗ та БЖД загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області.

(До даного семінару матеріали (без відео) можна завантажити тут, відеоматеріали - тут)

Основне завдання семінару полягало в тому, щоб визначити головні напрямки діяльності базових (опорних) з питань ЦЗ та БЖД загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Харківської області, вдосконалити зміст етапів організації, підготовки та проведення основних заходів з цивільного захисту в закладах освіти з метою підвищення якості процесу, вироблення правильних дій, правил та навичок безпечної поведінки дітей та постійного складу у  випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

Крім того організатори заходу поставили собі на меті надати методичну допомогу щодо організації роботи загальноосвітніх навчальних закладів, довести учасникам семінару інформацію щодо змін у нормативно - правовій базі з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, планування, організації та проведення  об’єктових тренувань, підготовки та організації заходів з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в базових (опорних) з питань ЦЗ та БЖД загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Харківської області та окреслити провідні шляхи  взаємодії учасників семінару в подальшій діяльності.

Семінар підготовлено і проведено обласним методичним кабінетом безпеки життєдіяльності населення під керівництвом його завідувача Рачкова С.М., за активного сприяння Департаменту  науки і освіти Харківської ОДА в особі головного спеціаліста відділу професійної освіти Майського Г.Ю. В заході взяли участь методисти обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення, представники Харківських обласних курсів удосконалення керівних кадрів, керівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів освіти Харківської області.

Відкрив навчально-методичний семінар та привітав присутніх Начальник Навчально-методичного центру Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  Харківської області Тесленко О.М., який зауважив, що проведення такого заходу повинно сприяти більш якісній підготовці і проведенню «Дня цивільного захисту» у загальноосвітніх та «Тижня безпеки дитини» у дошкільних навчальних закладах області, озброїти їх керівників необхідним навчально-методичним багажем.

Далі перед учасниками семінару виступив завідувач обласного  методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення Рачков С.М., який проаналізував законодавчу базу, що регламентує організацію цивільного захисту на об’єктах галузі освіти і визначив основні заходи організаційної роботи закладів освіти з питань цивільного захисту. Він також побажав присутнім підійти до справи організації роботи базових (опорних) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області творчо, враховуючи техногенні та природні особливості районів області та ті виклики, перед якими постало сьогодні суспільство.

З доповіддю щодо дій адміністрації загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів відповідно до сучасних умов виступив Саленков А.В., начальник відділу управління Служби безпеки України в Харківській області, який, зокрема, проаналізував причини і наслідки терористичних актів, що мали місце у Харкові та області з початку 2015 року та окреслив основні заходи, що повинні здійснюватися у школах та дитячих садочках з метою виявлення і запобігання можливих терористичних проявів. Він також роз’яснив присутнім яким чином повинні діяти дорослі у разі виявлення  у навчальних закладах та на прилеглій території  підозрілих предметів чи сторонніх людей з неадекватною поведінкою.

У навчально-методичному семінарі також прийняв участь прес-офіцер відділу з питань взаємодії з органами державної влади, засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління ДСНС України в Харківській області майор служби цивільного захисту Василенко Є.О. з доповіддю щодо організації та проведення в закладах освіти Харківської області "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності». Він, зокрема, зупинився на питаннях організації взаємодії з районними відділами ДСНС області під час проведення заходів цивільного захисту.

З методичними рекомендаціями щодо організації, підготовки та проведення «Дня ЦЗ» і об’єктового тренування у загальноосвітньому навчальному закладі та оглядом методичної літератури, що розроблена і випущена педагогічними працівниками НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області виступила методист обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення  Черепаха В.М.

Методист обласних курсів удосконалення керівних кадрів Костюк Ю.Г. ознайомив учасників семінару зі змістом документів щодо організації та проведення протипожежних та об’єктових тренувань у базових (опорних) з питань БЖД та ЦЗ закладах освіти, продемонструвавши присутнім підбірку відеоматеріалів з елементами об’єктового тренування у кращих школах м. Харкова.

Учасники семінару з великою увагою і непідробним інтересом слухали виступ викладача вищої категорії обласних курсів удосконалення керівних кадрів Шулешка Є.П. з добіркою матеріалів на тему: «Тероризм - загроза людству».

Далі до учасників семінару звернувся заступник начальника Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД з навчальної та виробничої роботи Стахорський В.І. Він запропонував присутнім під час підготовки до проведення «Дня цивільного захисту» та «Тижня безпеки дитини» звертатись для консультацій безпосередньо до майстрів виробничого навчання відповідних міських курсів та викладачів обласних курсів удосконалення керівних кадрів.

Підводячи підсумки навчально-методичного семінару, завідувач обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення Рачков С.М. зауважив, що справа навчання підростаючого покоління правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях є дуже важливою для суспільства і цю роботу необхідно продовжувати і нарощувати, використовуючи самі різноманітні форми і методи. «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності» та «День цивільного захисту» у загальноосвітньому навчальному закладі – саме такий захід, коли, використовуючи набутий досвід попередніх років, можна нарощувати зусилля щодо запобігання травматизму і загибелі серед дітей і підлітків у подальшому.

Під час роботи семінару кожен із присутніх мав можливість висловити свою точку зору на проблеми і таким чином знайти правильний шлях до їх вирішення.

В ході навчально-методичного семінару його учасникам були видані на руки для подальшого використання в практичній роботі алгоритми діяльності керівника ЦЗ ЗНЗ з питань цивільного захисту на протязі календарного року, особисті плани дій командирів ланок пожежогасіння,  охорони громадського порядку, начальника санітарного поста та зразок плану проведення об’єктового тренування під час проведення «Дня ЦЗ» в ЗОШ.

На цьому навчально-методичний семінар закінчив свою роботу.

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Березан, методист обласного методичного кабінету БЖД населення

Категорія: Архів новин Центру | Переглядів: 235 | Додав: krizh_vv | Рейтинг: 0.0/0
          Пошук        

Безкоштовний хостинг uCoz