УВАГА!
ДАНИЙ САЙТ ПРИПИНИВ СВОЮ РОБОТУ
НОВИЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗБЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТ
І
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗНАХОДИТЬСЯ ТУТ

( нова адреса офіційного сайту Центру: http://nmc2006.klasna.com )

    МЕНЮ САЙТУ   
Головна » 2016 » Березень » 23 » ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД В КОНТЕКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО ВИРІШЕННЯ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ ЗАВДАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
16:19
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД В КОНТЕКСТІ ІННОВАЦІЙНОГО ВИРІШЕННЯ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ ЗАВДАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

23 березня 2016 року у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області відбувся навчально-методичний семінар з методистами районних управлінь освіти, які відповідають за питання цивільного захисту, та завідувачами дошкільних навчальних закладів,  де буде проводитись показовий «Тиждень безпеки дитини».

Семінар відбувся на базі комунального дошкільного навчального закладу (ясла – садок) №78 Харківської міської ради.

Основне завдання семінару полягало в тому, щоб показати доцільність здійснення інноваційної діяльності в базових (опорних) з питань ЦЗ та БЖД дошкільних навчальних закладах, спрямованих на ефективне вирішення завдань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, оптимізувати процес реалізації вимог законодавчої бази щодо організації, підготовки та проведення заходів цивільного захисту засобом трансформації з метою вдосконалення процесу вироблення правильних дій, правил та навичок безпечної поведінки дітей та постійного складу у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

 Крім того організатори заходу поставили собі на меті показати ефективність взаємодії дошкільних навчальних закладів з установами і спеціальними службами та виробити алгоритм співпраці на досягнення головних завдань цивільного захисту, визначити шляхи забезпечення єдиного підходу до проведення заходів цивільного.

Семінар підготовлено і проведено обласним методичним кабінетом НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області   за активного сприяння Департаменту  освіти Харківської міської ради в особі начальника загального відділу Миколи Закіпного.  В заході взяли участь представники обласних та міста Харків курсів удосконалення керівних кадрів, Центру громадянського виховання  комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти», методисти районних управлінь освіти та завідувачі дошкільних навчальних закладів,  де будуть проведені показові «Тижні безпеки дитини».

Відкрив навчально-методичний семінар та привітав присутніх завідувач обласним методичним кабінетом Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  Харківської області Сергій Рачков, який зауважив, що проведення такого заходу повинно сприяти більш якісній підготовці і проведенню «Тижня безпеки дитини» у дошкільних навчальних закладах міста, озброїти їх керівників необхідним навчально-методичним багажем.

Далі перед учасниками семінару виступила завідувач Центру громадянського виховання    комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти»  Алла Остапенко  з доповіддю «Формування здоров’язбережувальної компетенції дітей дошкільного віку».

У заході також прийняв участь полковник служби цивільного захисту Ігор Лупандін, начальник відділу зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Харківській області. Він проаналізував статистичні дані щодо дитячого травматизму в Харківській області та окреслив перспективи подальшої взаємодії між освітянами та рятувальниками щодо виховання дітей в контексті безпеки життєдіяльності.

Ключовим моментом семінару стала доповідь завідувача обласним методичним кабінетом НМЦ ЦЗ та БЖД Сергія Рачкова «Модернізація законодавчої бази заходів цивільного захисту та практичне її втілення як шлях вирішення питань ЦЗ та БЖД в дошкільних навчальних закладах».

Перед освітянами також виступила методист Вікторія Черепаха, яка презентувала напрацювання обласного методичного кабінету щодо нових підходів у реалізації заходів цивільного захисту в дошкільних навчальних закладах

Начальник циклу практичної підготовки обласних та м. Харків курсів удосконалення керівних кадрів підполковник служби цивільного захисту Сергій Шляхов ознайомив присутніх зі змістом документів щодо організації та проведення протипожежних та об’єктових тренувань у базових (опорних) з питань БЖД та ЦЗ закладах освіти, продемонструвавши підбірку відеоматеріалів з елементами об’єктового тренування у кращих дошкільних навчальних закладах м. Харкова        

Учасникам семінару також було представлено напрацювання обласного методичного кабінету щодо виготовлення найпростіших (саморобних) індивідуальних засобів  захисту в умовах виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та загрози або викиду небезпечних хімічних речовин.

Учасники семінару з великою увагою і непідробним інтересом ознайомились з презентацію досвіду роботи дошкільного навчального закладу №78 з питань організації та проведення «Тижня безпеки дитини», яку представила завідувач ДНЗ Вікторія  Кізлевич.  Цей дошкільний навчальний заклад Холодногірського району Харкова був заснований ще 1968 році підприємством «Південна залізниця» і останні п’ять років  є опорним ДНЗ м. Харкова з питань ЦЗ та БЖД. На базі закладу щорічно проводяться показові заходи в рамках «Тижня безпеки дитини».

Підводячи підсумки навчально-методичного семінару, завідувач обласного методичного кабінету Сергій Рачков зауважив, що справа навчання підростаючого покоління правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях є дуже важливою для суспільства і цю роботу необхідно продовжувати і нарощувати, використовуючи самі різноманітні форми і методи. «Тиждень безпеки дитини» – саме такий захід, коли, використовуючи набутий досвід попередніх років, можна нарощувати зусилля щодо запобігання травматизму і загибелі серед дітей і підлітків у подальшому.

Під час роботи семінару кожен із присутніх мав можливість висловити свою точку зору на проблеми і таким чином знайти правильний шлях до їх вирішення.

В ході навчально-методичного семінару його учасникам були видані на руки для подальшого використання в практичній роботі алгоритми діяльності керівника ЦЗ ДНЗ на протязі календарного року, особисті плани дій командирів ланок та інші формалізовані документи з питань планування та проведення «Тижня безпеки дитини».

На цьому навчально-методичний семінар закінчив свою роботу.

 

 

 

 

 

Олександр Березан, методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Харківської області

Категорія: Новини Центру | Переглядів: 218 | Додав: krizh_vv | Рейтинг: 0.0/0
          Пошук        

Безкоштовний хостинг uCoz